Kurzy a workshopy

WORKSHOP-online ZOOM

v sobotu 18.4 2020

Woman doing stretching exercises against white

Jako každý rok vás zvu na workshop, kde vás čeká detailnější asánová praxe od základních pozic k pokročilejším variantám. Jen letos se na sebe budeme dívat přes obrazovku.  Vyzkoušíte věci, na které není v běžné hodinové lekci  prostor. Všichni tak mají možnost se posunout dál a sekvence pak využít i pro vlastní praxi.

Čas: 9:30-11.30 (2h) asánová praxe, relaxace,  pranaymama

Cena: 200,- na účet 7243157004/2700

Pomůcky: podložka, deka, pásek

Min 1 rok jógové praxe (není vhodné pro úplné začátečníky).

Přihlášení na email: Apolena.t@email.cz. Platba je nevratná, může místo vás však praktikovat někdo jiný. Po připsání peněz na účet dostanete link, který vás dovede do jógové místnosti. Uzavření rezervací je 15.4 2020

 

Workshop 

Iyengar jóga- záda bez bolesti, mysl bez napětí

Kde a kdy: 3.5 Trutnov, info@sadhanastudio.cz

9.5 Hradec Králové, vero.tomko@gmail.com

Zdravá a silná záda jsou základem naší životní vitality.Tento workshop vám pomůže lépe porozumět příčinám bolestí zad, ať už jsou občasné či chronické a jak jim předcházet.

Sedací životní styl, čas strávený před počítačem i stres a mentální napětí vede ke špatnému držení těla. Svaly a vazy se oslabují a zároveň se dostávají napětí, které pak tlačí na páteř a způsobuje bolest.

Jógové asány pomáhají ke zdravější zádům, na rozdíl od klasických izolovaných cviků jóga pracuje komplexně s celým tělem. Budeme se primárně zabývat uvolněním spodních zad, podíváme se ale i na hrudní krční páteř a otevření ramen. Leitmotivem celého workshopu bude správný dech a jeho funkce na odstranění napětí. S tím je spojená i řízená relaxace a schopnost uvolnit se po mentální i fyzické stránce, protože oblast zad je velmi úzce spojena se stavem naší psychiky.

Přihlášení: pro Trutnov info@sadhanastudio.cz , pro Hradec Králové info@jogaveronika.cz

5 elementů v jógové praxi

Kdy a kde: 30.5 Olomouc, pavlina.porizkova@gmail.com

Od země do prostoru- 5 elementů v józe

Země, voda, oheň, vzduch a éter je pět elementů, které nás obklopují a objevují se i v józe. Pokud nějaký prvek chybí, praxe pak není komplexní. Budeme se zabývat základní stabilitou spojenou se zemí. Lehkostí a pohybem, jež přináší voda. Oheň, který je výzvou pro naší disciplínou a ochotu vystoupit z komfortní zóny. Fyzická část v umění jógy je přípravou pro další stupně na mentální úrovni. Tam patří vzduch, který je spojený s dechem a tedy dechovými techniky a nakonec nejvýše stojí ether zastoupený meditací, jehož zdrojem je vědomí.

Délka workshopu 2.5 h dopoledne, polední pauza 1.5 h odpoledne (celkem 4h)

Cena: 990,-

Pro všechny úrovně pokročilosti

Vyučující: Mgr. Apolena Tůmová (Iyengar yoga teacher certified)

Příhlásit k odběru Newsletteru